KRÁSY OKOLIA

Počúvadlianske jazero
Najväčší a zároveň nám najbližší tajch, ktorý sa nachádza do 10 minút chôdze od našich zrubov. Popri jazere vedie krásny náučný chodník. Je tu v ponuke viacero reštaurácií. Počúvadlianske jazero je obľúbené v každej sezóne. V letnej hlavne kúpanie či paddleboarding, v tej zimnej je to hokej, korčuľovanie či otužovanie.
Výstup na Sitno
Turistami vyhľadávaný vrchol SITNO (1 009 m n. m) so zrúcaninou a fascinujúcimi výhľadmi je opradený bájami a povesťami ako z Pána prsteňov. Je považovaný za kolísku európskeho turizmu. Okolie ponúka aj rôzne náučné chodníky, čo je ideálna kombinácia poznávania, pohybu a relaxu.
Banská Štiavnica
Štiavnica, nazývaná Strieborné mesto, patrí medzi najromantickejšie miesta na Slovensku. Právom bolo zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Pri návšteve si určite nenechajte újsť kalváriu, zámky, kaviareň Divná pani, banské múzeum, botanickú záhradu, banské štôlne.
SKI Salamandra resort
Rezort je situovaný uprostred unikátnej prírody Štiavnických vrchov. Ponúka stredne náročnú 1 450 m dlhú zjazdovku so štvorsedačkovou bublinkovou lanovkou a komplexné služby. Krajinné scenérie sa dajú vychutnať aj z tunajších bežkárskych tratí.
Štiavnické tajchy
Keď technické dielo v krajine dokonale splynie s prírodou, stáva sa malým zázrakom. Štiavnické tajchy medzi také zázraky patria. Medzi obľúbené patria Vindšachta, Bakomi, Evička, Ottergrund, Klinger a Veľká Vodárenská. Väščina z nich ponúka rôzne sezónne aktivity.
Bajkom k Tajchom
Fanúšikom horského bicykla ponúka región viac ako 260 km horských cyklotrás, ktoré spájajú viacero tajchov. Môžete si zvoliť z viacero trás: Hodrušská, Vyhnianska, Belianska a Banskoštiavnická oblasť. Trasy bajkom k tajchom vedú považne po lesných cestách a chodníkoch. Sú vhodné aj pre netrénovaných cyklistov.